LED

LED

 

Šviesą-Skleidžiantis diodas – šviesos diodas.  (ang. Light-Emitting Diode).

Tai puslaidininkinis šviesos šaltinis. 

 

LED naudojami kaip rodiklio žibintai daugelyje prietaisų, ir vis daugiau suvartojama apšvietimui.Įdiegtas kaip praktinio elektroninis komponentas, 1962, [2] anksti LED skleidžia mažo intensyvumo raudonos šviesos, o šiuolaikinės versijos visoje matoma, ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių bangų ilgio, su labai aukšto ryškumo. 
LED yra pagrįstas puslaidininkių diodų. Kai diodas yra perduoti šališkas (įjungtas), elektronai gali rekombinuotis su skylės per prietaisas, leidžiantis energijos fotonų forma. Šis poveikis vadinamas Elektroliuminescencijos ir šviesos (atitinkantis fotonų energija) nustatomas pagal energijos tarpo puslaidininkių spalva. LED yra paprastai nedidelis plotas (mažiau kaip 1 mm2), integruota optinės dalys naudojamos formuojant jos spinduliuotės modelis ir padėti svarstymo [3]. LED pateikti daug pranašumų prieš kaitinimo šviesos šaltiniais, įskaitant mažiau energijos, daugiau gyvenime, tobulinti patikimumas, mažesnės, greičiau pereiti, ir didesnį ilgaamžiškumą ir patikimumą. LED pakankamai galinga, kad už patalpų apšvietimas yra santykinai brangi ir reikalauja tiksliau dabartinių ir šilumos valdymo nei kompaktiškos dienos šviesos lempos šaltinių panašios produkcijos. 
Jie naudojami pagal paskirtį, kaip įvairios pakaitalus aviacijos apšvietimas, “Automotive Lighting” (ypač rodikliai) ir eismo sąlygas. Kompaktiško dydžio LED leido naują tekstą ir vaizdo ekranuose ir jutikliai turi būti plėtojama, tuo tarpu jų aukštas tiekėjų keitimo rodiklis yra naudinga pažangių ryšių technologijas. Infraraudonųjų spindulių lemputės taip pat naudojamos nuotolinio valdymo blokai daugelio komercinių produktų, įskaitant televizorių, DVD grotuvų ir kitų buitinių prietaisų.

 

Atradimai ir anksti prietaisai 

Žalioji Elektroliuminescencijos nuo kontakto su SiC kristalų atkuria HJ raundo pradinio eksperimento nuo 1907. 
Elektroliuminescencijos buvo atrastas 1907 m. britų eksperimentatorius HJ raundo Marconi Labs naudojant silicio karbido ir Katės Ūsas detektoriaus kristalas. [4] [5] Rusijos Olegas Donatas Lašiša nepriklausomai pranešė sukurti LED 1927 metais. [ 6] [7] Jo tyrimai buvo paskirstytos Rusijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos mokslo žurnaluose, bet ne praktiškai buvo taikomos jau keletą dešimtmečių atradimai. [8] [9] rubinų Braunstein dėl radijo Corporation of America pranešė apie infraraudonųjų emisijos iš galio arsenido (GaAs) ir kitų puslaidininkių lydinių 1955 m. [10]. Braunstein pastebėtas infraraudonųjų emisijos sukurtas paprastas diodas struktūras naudojant galio antimonide (GaSb), GaAs, indžio fosfidas (INP), ir silicio germanio (SiGe) lydinių kambario temperatūroje ir 77 Kelvinas. 
1961 m. Amerikos eksperimentatorių Robertas Biard ir Gary Pittman dirba “Texas Instruments”, [11] nustatyta, kad GaAs skleidžia infraraudonuosius spindulius, kai elektros srovė buvo taikoma ir gavo patentą infraraudonųjų spindulių diodas. 
Pirmas praktinis matomas spektro (raudona) LED buvo sukurta 1962 by Nick Holonyak Jr, dirbant “General Electric Company [2]. Holonyak laikomas” tėvas šviesos diodų “[12]. M.George Craford [13], buvęs absolventas iš Holonyak, išrado pirmąjį geltonas LED ir pagerino ryškumas raudona ir raudonai oranžinės lemputės iki dešimt kartų 1972 metais. [14] 1976 m. TP Pearsall sukūrė pirmąjį ryškiais, aukštos efektyvumo LED šviesolaidžių telekomunikacijos kuriami naujų puslaidininkių medžiagų, specialiai pritaikytas optinio pluošto perdavimo bangos [15]. 
Iki 1968 regimosios šviesos ir infraraudonosios šviesos diodais buvo labai brangus, dėl JAV, kad $ 200 už vienetą, ir todėl turėjo mažą praktinį taikymą [16]. “Monsanto Company” buvo pirmoji organizacija, gaminti masiškai matomas LED, naudojant galio arsenido fosfidas, 1968 gaminti raudonas LED tinkamas rodiklių [16]. Hewlett Packard (HP) pristatė LED 1968 m., iš pradžių naudoja GaAsP pateikta “Monsanto”. Technologija įrodė, kad turi didelių prašymų Ženklai Displays ir buvo integruota į HP anksti delninis skaičiuotuvai. Į 1970 komerciškai sėkmingiems LED prietaisais iki penkių centų už kiekvieną buvo pagaminta Fairchild Optoelektronika. Šie įtaisai dirba sudėtinių puslaidininkių lustų pagamintas su plokščiu procesą išrado Dr Jean Hoerni ne Fairchild Semiconductor [17]. Plokščių apdorojimo derinys lusto gamyba ir naujoviškų pakuočių, leido komandai Fairchild vadovaujama optoelektronikos Pioneer Thomas Brandt pasiekti būtinas mažinant išlaidas. Šie metodai ir toliau naudojami LED gamintojams [18].

 

Praktinis naudojimas

Raudona, žalia ir geltona (Tamsus) šviesos diodų, naudojamų šviesoforinio Švedijoje.
Pirmasis komercinis LED dažniausiai yra naudojami kaip alternatyvūs kaitinimo ir neono rodiklio žibintai, ir septynių segmentų displėjai, [19] pirmiausia brangios įrangos, pavyzdžiui, laboratorijų ir elektronikos bandymo įranga, o vėliau į tokių prietaisų kaip televizoriai, radijo imtuvai, telefonai, skaičiuotuvai, ir net laikrodis (žr. sąrašą signalas paraiškos). Šie raudonas LED buvo gana ryškus tik naudoti kaip rodiklius, kaip išėjimo šviesos nebuvo pakankamai apšviesti srityje.Rodmenis į skaičiuotuvai buvo toks mažas, kad plastikinių lęšių buvo pastatyta per kiekvieną skaitmenį, kad jie įskaitomi. Vėliau, kitos spalvos tapo plačiai prieinama, taip pat atsirado prietaisų ir įrangos. Kaip LED medžiagų technologijos tapo labiau pažengusios, šviesos galingumas buvo padidintas, išlaikant vartojimo efektyvumo ir patikimumo priimtinas lygis.Išradimą ir vystymą didelės galios baltos šviesos LED buvo naudoti apšvietimas [20] [21] (žr. sąrašą apšvietimo įrenginiuose). Dauguma lemputės buvo padaryta labai dažnas 5 mm T1 ¾, ir 3 mm T1 paketus, tačiau vis galia, ji tampa vis labiau būtinas norint nušviesti šilumos perteklių, siekiant išlaikyti patikimumą [22], todėl sudėtingesni paketai buvo pritaikyta efektyviai šilumos išsklaidymo. Paketai state-of-the-art didelės galios šviesos diodais, turėti mažai panašus į anksčiau LED.

 

Toliau plėtojant 

Pirmojo aukšto ryškumo mėlyna LED pademonstravo Shuji Nakamura apie Nichia Corporation ir buvo pagrįstas InGaN ypatingos svarbos įvykius GaN ant safyro padėklų ir p-tipo dopingas GaN, kurios buvo sukurtos Isamu Akasaki ir H. Amano demonstravimo užuomazgų skolinimosi Naga.1995 m. Alberto Barbieri per Kardifo universiteto laboratorijos (GB) ištirti efektyvumą ir patikimumą, ryškiais LED ir parodė labai įspūdingas rezultatas, naudojant skaidrias susisiekti pagamintas iš indžio-alavo oksido (ITO) dėl (AlGaInP / GaAs) LED. Mėlyna LED egzistavimo ir didelio naudingumo šviesos diodų labai greitai atvedė prie pirmojo baltas LED, kurioje dirbo Y3Al5O12: CE, ar kurti “YAG”, fosforo danga maišyti geltona (žemyn konvertuoti) šviesos mėlyna gaminti šviesos, kad atrodo baltos spalvos. Nakamura buvo apdovanotas 2006 m. Tūkstantmečio technologijos prizą už savo išradimą [23]. 
LED technologijos plėtra padarė jų efektyvumą ir kurių išėjimo šviesos padidinti eksponentiškai su dvigubai vyksta maždaug kas 36 mėnesių nuo 1960 m., panašiai į Moore’o dėsnis. Avansai paprastai siejama su lygiagrečiai plėtojant kitų puslaidininkių technologijų ir pažangos optikos ir medžiagų mokslo srityse. Ši tendencija yra paprastai vadinama Haitz dėsnis po Dr Roland Haitz. [24] 
2008 m. vasario Bilkent University Turkijoje apie 300 liumenų matomos šviesos vatai šviesos veiksmingumo (ne už elektros watt) ir šilta šviesa naudojant Nanokristalai [25]. 
2009 m. sausio mėn mokslo Kembridžo universitetas pranešė, kad auginti galio nitrido (GaN) LED ant silicio procesas. Gamybos išlaidos galėtų būti sumažintas 90%, naudojant šešių colių silicio plokštelių, o ne dviejų colių safyras plokštelių. Komandai vadovavo Colin Humphreys [26].

 

Technologija 

Fizika 

Kaip normalus diodas, LED sudaro puslaidininkio medžiagos su priedais, su priemaišomis sukurti pn sandūros lustą. Kaip ir kitose diodai, teka srovė lengvai iš p-side, ar anodas, kad n-side, arba elektroniniai, bet priešinga kryptimi. Charge vežėjai, elektronų ir skylių srautas į iš elektrodų su įvairių įtampų sandūroje. Kai elektronų atitinka skylė, jis patenka į mažiau energijos lygį, ir išskiria energiją į fotonų forma. 
Spinduliuojamos šviesos bangos ilgis, ir todėl jos spalva, priklauso nuo juostos atotrūkis energijos žaliavoms, kurios pn. Silicio ar germanio diodai, elektronai ir skylės rekombinuotis pateikiamas ne spindulių perėjimo, kuri gamina ne optinės emisijos, nes tai yra netiesioginiai juostos atotrūkis medžiagų. Medžiagos, naudojamos LED tiesiogiai juostos atotrūkis nuo energijos atitinkančios artimesnę infraraudonąją spinduliuotę, regimąją arba beveik ultravioletinėje šviesoje. 
LED pradėjo plėtoti infraraudonųjų ir raudonųjų prietaisai, pagaminti pagal galio arsenido.Išankstiniai medžiagų mokslo padarė įmanoma įtaisų, kurių vis trumpesnis bangų ilgis, gaminančios šviesos spalvų įvairovė. 
LED paprastai statomi ant n-tipo pagrindo, su elektrodų prie p-tipo sluoksnio nusėda ant jo paviršiaus. P-tipo substratai, o rečiau pasitaikantys, pasitaiko taip pat. Daugelis komercinių LED, ypač GaN / InGaN, taip pat naudoti safyro padėklo. 
Dauguma medžiagų, naudojamų LED gamyba labai lūžio rodiklį. Tai reiškia, kad tiek šviesos bus atsižvelgta atgal į pagrindinės bylos faktinių medžiaga / oro paviršiaus. Todėl šviesos gavyba LED yra svarbi LED gamybą, atsižvelgiant į daug mokslinių tyrimų ir plėtros.

 

Vartojimo efektyvumo ir eksploatacinių parametrų 

Tipiškos rodiklis LED yra skirti veikti su ne daugiau kaip 30-60 milivatų [MW] elektros energiją.Maždaug 1999 m., Philips Lumileds pristatė galios šviesos diodais, gebantys nepertraukiamai naudotis vienu vatais [W]. Šios šviesos diodų, naudojamų daug didesnis puslaidininkio dydžių dirbti didelių įėjimo galiai. Be to, puslaidininkiniai miršta buvo sumontuoti ant metalo strypeliai, kad būtų galima šilumos pašalinimo iš LED mirti. 
Vienas iš pagrindinių privalumų LED pagrindu apšvietimas jo didelį efektyvumą, vertinant pagal jo išėjimo šviesos vieneto galia. Baltoji LED greitai suderintos ir pralenkė standartinės kaitinamosios apšvietimo sistemų veiksmingumą. 2002 m. Lumileds padarė penkis vatų lemputės galima su šviesos efektyvumas 18-22 liumenų vatai [lm / W]. Palyginimui įprastinės 60-100 W kaitinimo lemputę gamina apie 15 lm / W, o standartinis fluorescencinės šviesos gaminti iki 100 lm / W. Pasikartojanti problema yra tai, kad efektyvumas bus žymiai sumažėjo labiau aktualūs. Šis poveikis yra žinomas kaip Obwisanie ir iš esmės apriboja šviesos galia suteikta LED, padidinti šildymo daugiau kaip išėjimo šviesos padidinti srovę. [27] [28] [29] 
2003 m. rugsėjo mėn naujo tipo mėlyna LED pademonstravo bendrovė Cree, Inc teikti 24 mW 20 milliamperes [mA]. Šis pagamintas komerciniu supakuoti baltos šviesos suteikia 65 lm / W, esant 20 mA srovės, tampa ryškus baltas LED įsigyti tuo metu, ir daugiau nei keturis kartus efektyvesnės už standartinės incandescents. 2006 m. ji parodė prototipas su įrašų baltos LED šviesos efektyvumas 131 liumenų / W, esant 20 mA. Be to, Seulas Semiconductor planuoja už 135 lm / W iki 2007 m. ir 145 lm / W iki 2008 m., kuri būtų artėja dydžio tobulinimas siekiant per standartinę incandescents ir geriau net nei standartiniai fluorescencinės [30]. Nichia Corporation sukūrė baltas LED su šviesos efektyvumas 150 liumenų / W perduoti srovė 20 mA. [31] 
Didelio galingumo (nuo ≥ 1 W) LED yra būtina kaip praktines bendrojo apšvietimo programas.Normaliomis darbo srovių šių prietaisų prasideda 350 mA. 
Pažymėtina, kad šie veiksmingumas dėl LED lustas tik įvykusio žemoje temperatūroje laboratorijoje. Be apšvietimo taikymas, dirbant aukštesnė temperatūra ir vairuoti grandinės nuostolius, našumas yra daug mažesnis. Jungtinių Valstijų Energetikos departamento (DOE) tikrinimas komercinių LED žibintai, pakeisti kaitinamąsias lempas arba Kompaktinės fluorescencinės lempos parodė, kad vidutinis efektyvumas buvo dar apie 46 lm / W 2009 (bandymai atlikti svyravo nuo 17 lm / W iki 79 lm / W). [ 32] 
Kry paskelbė pranešimą spaudai dėl vasaris 3, 2010 apie laboratorijos prototipas LED siekti 208 liumenų vienam vatų kambario temperatūroje. Koreliuoja spalvos temperatūra buvo pranešta, kad 4579 K. [33]

 

Darbo trukmė ir gedimas

Pagrindinis straipsnis: Sąrašas LED gedimo režimų 
Kietojo kūno prietaisų, tokių kaip lemputės nuo labai ribotos nusidėvėjimas, jeigu veikė mažai srovės ir esant žemai temperatūrai. Daugelis šviesos diodų, pagamintų 1970 ir 1980 m. vis dar paslauga šiandien. Tipiškos trukmę nurodytos su 25,000 iki 100,000 valandų, tačiau šilumos ir esamus nustatymus galima pratęsti arba sutrumpinti šį laikotarpį žymiai. [34] 
Dažniausias simptomas LED (ir diodinis lazeris) jei yra palaipsniui mažinamas išėjimo šviesos ir nuostolių veiksmingumą. Staiga nesėkmes, nors retai, gali atsirasti taip pat. Ankstyvosios raudonas LED buvo išsiskiria savo trumpą gyvenimą. Su didelės galios šviesos diodais, plėtros prietaisai taikomos didesnės sankryžos temperatūra ir didesnis srovės tankis nei tradiciniai įtaisai. Tai sukelia stresą dėl medžiagų ir gali sukelti ankstyvą išėjimo šviesos skaidymo.Kiekybiškai klasifikuoti visą gyvenimą standartizuotu būdu buvo pasiūlyta naudoti žodžius L75 ir l50 kuris laikas ji imsis tam tikrą LED pasiekti 75% ir 50% šviesos našumas atitinkamai [35]. 
Kaip ir kitų apšvietimo prietaisų, LED veikimas temperatūra priklauso nuo. Dauguma gamintojų paskelbė reitingai lemputės už darbinę temperatūrą 25 ° C. Šviesos diodų, naudojamų lauke, pavyzdžiui, eismo ženklus arba in-dangos šviesoforas, ir kurie yra naudojami klimato sąlygomis, kur per šviestuvo temperatūra labai karštas, gali atsirasti nedidelis signalas intensyvumą arba net nebuvo [36]. 
LED išlaikyti nuoseklią šviesos našumas net žemai temperatūrai, skirtingai nei tradicinės apšvietimas metodai. Todėl, LED technologija gali būti gera pakeitimo tokiose srityse, kaip prekybos centrų šaldytuvų apšvietimo [37] [38] [39] ir truks ilgiau, nei kitos technologijos.Kadangi LED neuždirba tiek šilumos, kaip kaitrines lemputes, jie efektyviai energiją naudojančioms technologijoms naudoti tokiose kaip antai šaldikliai. Kita vertus, kadangi jos negauna daug šilumos, ledas ir sniegas gali kauptis ant LED šviestuvas į šaltesnis klimatas. [40] Tai buvo problema kenčia sfera oro uosto kilimo ir tūpimo tako apšvietimo, nors kai kurie tyrimai buvo pasvarstymas, plėtoti šilumos kriaukle technologijas, siekiant perduoti šilumos alternatyviomis sritis šviestuvas [41].

 

http://en.wikipedia.org/wiki/LED

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *