ALTEGRA UAB
+370 686 30000

Elektronikos gamintojai

Bet kurios elektronikos gamybos paslaugos pagrindas yra projektavimas, gamyba, testavimas ir  bandymai.

Elektronikos gamintojas UAB „Altegra“ projektuoja, programuoja ir gamina elektronikos gaminius pagal užsakovo reikalavimus; kuria įrenginius nuo paprasčiausių buitinių prietaisų iki sudėtingų valdiklių, skirtų pramonei, medicinai ir energetikai; specializuojasi naujų ir unikalių elektronikos produktų kūrime ir vystyme; teikia elektronikos surinkimo paslaugas mažoms ir vidutinėms gaminių partijoms; taip pat gamina unikalią testavimo įrangą kitiems elektronikos gamybos (EMS) paslaugą teikiantiems Lietuvos gamintojams gaminantiems gaminius didelėmis partijomis.

Elektronikos gamybos pramonė apima praktiškai visas šiuolaikinio žmogaus veiklos šakas: valdymą (kosminė erdvė ir gynyba); vartotojus (išmanieji telefonai, kompiuteriai ir kt.); pramonės gaminius (robotika ir automatika); elektroninius komponentus (jungtys, puslaidininkiai, pasyviniai elementai ir kt.) ir sveikatos priežiūrą (medicinos prietaisai).  

Elektroninė įranga tapo nepakeičiama pasaulio pramonės sektoriaus dalimi. Toliau sparčiai didėjant šių elektroninių prietaisų sudėtingumui, elektronikos gamintojai nuolat susiduria su vis naujais, vis sudėtingesniais iššūkiais, paslaugos tampa vis svarbesnės.

Kompiuterinės įrangos atsiradimas ir vėlesnė jų pažanga bei integracija į pagrindinę veiklą nuo 1990-ųjų vaidino didžiulį vaidmenį populiarinant elektronikos naudojimą. Šiuolaikiniai elektroniniai prietaisai jau seniai peržengė savo pirmtakų galimybes, per pastaruosius kelis dešimtmečius tapo ekonomiškesni, prieinamesni ir įvairesni.

Elektronikos gamybos paslaugų rinka yra labai dinamiška, nuolatos kintant elektroninių komponentų ir užsakomųjų gamybos paslaugų paklausa. Kiekvienas elektronikos gamintojas turi nuolatos stebėti rinkos tendencijas ir suspėti prisitaikyti. Rinkos tyrimai rodo, kad 2018-2024 m. pramonė augs bendru 7,5 % metiniu augimo tempu. Svarbią vietą čia užima elektronikos gamintojai.

Elektronikos paklausa ir toliau auga dėl daugelio skirtingų veiksnių: didėjančio elektroninių prietaisų naudojimo kasdieniniame gyvenime, trumpesnio gaminių gyvavimo ciklo ir technologinės pažangos įvairiose pramonės šakose, tokiose kaip  vartotojų, pramoninė ir automobilių elektronika.

Pramoninių elektronikos prietaisų paskirtis yra pagerinti ir palengvinti žmonių darbą ir gyvenimą. Pramoninė elektronika šiais laikais taip pat apima įvairias su valdymu ir stebėjimu susijusias sistemas. Produktai gali būti naudojami, pvz., elektros energijos gamybai ir perdavimui, siurblių ir kitų variklių valdymui, transporto priemonėms ir nekilnojamojo turto valdymo sistemoms.

Pastaraisiais metais, didėjant naujų funkcijų ir produktų paklausiai, gamintojai , norėdami supaprastinti savo gamybos procesus, pasirenka naujoviškesnius ir sudėtingesnius technologinius sprendimus. Pavyzdžiui, išmaniosios technologijos yra pritaikomos visame pramoniniame spektre, atverdamos daugybę naujų galimybių elektronikos gamintojams.

Remiantis rinkos tyrimais, pagrindiniai elektronikos gamybos paslaugų rinkos didėjimo veiksniai yra šie:

 1. Didėjanti automobilių elektronikos paklausa. Padidėjimą galima priskirti saugos sistemų paklausai.
 2. Didėjanti buitinės elektronikos paklausa. Auganti buitinės elektronikos paklausa padidins užsakomųjų paslaugų tendenciją.
 3. IoT daiktų interneto paplitimas, tiek privačiuose tiek pramonės sektoriuose.
 4. Mobiliųjų įrenginių paplitimas.

Elektronikos komponentų tiekimo grandinės globalizacijos nulemta konkurencija daro vis didesnį spaudimą elektronikos gamintojams. Šioje labai konkurencingoje rinkoje įmonės turi pasinaudoti kiekviena proga tapti lankstesnės ir efektyvesnės, kad išlaikytų tempą. Elektronikos gamybos organizacijos turi racionalizuoti, kontroliuoti išlaidas ir veikti efektyviai, kad patenkintų didėjančią paklausą ir konkurenciją. Didėjanti buitinės elektronikos paklausa ir naujoviška technologinė pažanga leidžia gamintojams pasinaudoti dabartinėmis galimybėmis.

MMI išskiria 10 didžiausių EMS elektronikos gamintojų pasaulyje:

 1. HonHai Precision (Foxconn) šiuo metu didžiausias Elektronikos gamintojas tiekiantis EMS paslaugą
 2. Pegatron
 3. Jabil Circuit
 4. Flex
 5. Wistron
 6. Sanmina
 7. New Kinpo Group
 8. BYD Electronics
 9. Celestica
 10. USI

Lietuvoje elektronikos gamintojai nėra išreitinguoti, tačiau galima paminėti keletą iš jų: Selteka, Kitron, Littelfuse LT, Teltonika, Hella, Altegra electronics.

 

Please publish modules in offcanvas position.